مقررات داخلی بیمارستان

ساعت های ملاقات بابیماران بستری:

 ساعت ملاقات در بخش های جراحی  از 14 تا 16 و بخش های ویژه 18-17 می باشد.ورود به بخش های ویژه  در غیر این ساعات ممنوع می باشد.


 


رعایت قوانین ملاقات :
حتی الامکان از حضور در بیمارستان و بخش در مواقع خارج از وقت ملاقات بپرهیزید از به همراه آوردن کودکان زیر 12 سال به محیط بیمارستان خودداری فرمایید. 
 

 


 

در برنامه تحول نظام سلامت:

بیماران دارای دفترچه بیمه(تأمین اجتماعی، بیمه سلامت، نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی (ره) و خدمات درمانی در صورت بستری شدن با تایید..... حداکثر %10 کل هزینه بستری را پرداخت می نمایند.موارد خودکشی، اعمال جراحی زیبایی ، ضرب و جرح  از شمول برنامه فوق خارج می باشد.حوادث ترافیکی با ارائه کروکی یا انتقال توسط 115 رایگان می باشد. در این مرکز زایمان طبیعی و زایمان بی درد انجام می شود.هزینه سزارین انتخابی (بنا به درخواست بیمار) 100% به عهده بیمار می باشد.

 

 


رعایت نکات زیر الزامی می باشد:

· به منظور رعایت حقوق افراد  و حفظ ایمنی، از کشیدن سیگار خودداری نمایید

· قبل و بعد از تماس با بیمار به شستشوی دست ها توجه فرمایید.

· از آوردن اشیاء قیمتی و زیورآلات خودداری فرمایید.

· از دادن غذا یا دارو به بیماران بدون هماهنگی با پرستاران بخش اکیدا خودداری فرمایید.

· از دست زدن به سرم و کم و زیاد کردن قطرات آن و وسایل تیز و برنده اکیدا خودداری فرمایید.

· به منظور کنترل آلودگی صوتی در محیط بیمارستان،  گوشی همراه خود را در حالت سکوت قرار دهید تا از ایجاد سر و صدا در راهروهای بیمارستان خودداری شود .
به منظور رعایت اصول کنترل عفونت، از آوردن گل طبیعی خودداری نمایید.

· از ریختن زباله در سطل های زرد رنگ که مخصوص زباله های عفونی بیمارستانی می باشد خودداری نمایید.
 


 

 

امور بیمه ایی:

مدارک لازم جهت بیمه شدگان:

برای  نوزاد زیر 30 روز دفترچه بیمه مادر قابل استفاده می باشد. و تا دو سال دفترچه بیمه فاقد عکس قابل قبول و بعد از آن می بایست دفترچه عکس دار ارائه شود. 

 


بیماران فاقد هرگونه بیمه:

بیمارن فاقد هر گونه بیمه به صورت آزاد باید هزینه را پرداخت نمایند.
 


مدارک لازم جهت صدور گواهی ولادت:

 اصل شناسنامه و کارت ملی  پدر و مادر

گواهی ولادت هر روزه به جز روزهای تعطیل در ساعت 11 تا 12:30 توسط مسئول بلوک زایمان صادر می شود. جهت اتباع خارجی  با در دست داشتن کارت شناسایی و یا پاسپورت گواهی ولادت صادر و تحویل ثبت احوال داده می شود.


ترخیص:

بعد از ترخیص بیمار توسط پزشک پرونده بیمار بعد از انجام  یکسری از مراحل از بخش مربوطه به واحد ترخیص ارسال می شود و بعد از اطلاع بخش، همراه بیمار به واحد ترخیص مراجعه  می نماید در صورت کامل شدن مراحل دو  برگه ترخیص به همراه داده میشودکه یک برگ آن به بخش بستری و یک برگ به نگهبانی داده میشود.  جهت دریافت صورتحساب باید دو هفته بعداز ترخیص به بیمارستان مراجعه شود.
 


قوانین ارائه مدارک جهت متقاضی:

از آن جایی که پرونده بیمار از اسناد محرمانه می باشد به هیچ وجه به بیماران تحویل داده نمی شود، در صورت نیاز از ارگان های مرتبط(پزشکی قانونی، دادگستری و....) با نامه کتبی و مهر شده به واحد مدارک پزشکی مراجعه نموده و با دستور مدیریت کپی مدارک در اختیار درخواست  کننده قرار می گیرد.


 

دفتررسیدگی و پاسخگویی به شکایات بیمارستان میر حسینی جهت رفع مشکلات،انتقادات ودعاوی بیماران ومراجعین محترم آماده خدمت رسانی می باشد.جهت ارائه انتقادات وشکایات خود میتوانید به روشهای زیراقدام نمائید:

*انتقادات و شکایات و پیشنهادات در صندوق های نصب شده در بخشها و واحدهای مختلف بیمارستان به صورت کتبی انداخته شود.

*مراجعه حضوری به دفتر پرستاری

* تماس تلفنی با شماره 32261427-071داخلی 175

*تماس تلفنی با شماره موبایل 09037110986